Exkurze Praha 23. 4. 2024

V úterý 23. dubna 2024 se žáci tříd 1.4 a 5.8 vydali na exkurzi do Prahy. Díky členství naší školy v síti ASP UNESCO se již tradiční součástí této exkurze stává návštěva sídla MZV ČR v Černínském paláci. Ani letošní rok nebyl výjimkou a žáaci tak měli možnost shlédnout reprezentační prostory, včetně apartmánu někdejšího československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Poté se účastníci přesunuli do nedalekého Schwarzenberského paláce, kde se nachází expozice Národní galerie "Staří mistři", věnovaná období renesance a baroka. Poslední část programu představovala procházka Královskou cestou z Hradčan na Václavské náměstí a následné osobní volno. Věříme, že si všichni zúčastnění rozšířili své obzory a odvezli si řadu pěkných zážitků.

Text Václav Pražák, foto Václav Pražák a Matěj Vačkář