Gymnázium Třeboň

Juniorská vědecká konference

 

Juniorská vědecká konference již patří mezi tradiční akce pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. Po roční neplánované pauze kvůli nepříznivé epidemiologické situaci, se letos uskutečnil jubilejní 10. ročník.

Letošní konference se uskutečnila 5. – 6. listopadu 2021 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Partnery akce byly Magistrát hlavního města Prahy a nadační fond Neuron, jenž podporuje špičkové české vědce a výzkum v České republice.

Konference měla podobný formát jako standardní vědecká konference pro dospělé. Během dvou konferenčních dnů mladí účastníci představili odborné porotě i ostatním mladým badatelům své přednášky nebo postery.

Také v letošním roce fakulta nabídla budoucím vědcům a vědkyním spoustu zážitků, poznání i zábavy. Navštívili fakultní muzea, prohlédli si laboratoře a shlédli večerní vědeckou show.

Konference začala v pátek, 5.11. v 11:00 registrací a rozdělením účastníků do věkových kategorií 1 (nejmladší) až 3 (nejstarší). Následovalo slavnostní zahájení a "V.I.P." přednáška o neurobiologii. Poté se paralelně přednášelo. To znamená, že účastníci konference v jednotlivých kategoriích prezentovali výsledky své práce v přidělené posluchárně na Ústavu geologie a paleontologie.
Následovala ukázka daktyloskopie a chemická "V.I.P." přednáška na Chemickém ústavu. Jednalo se o historii studia chemie s ukázkami vědeckých pokusů.

Sobota 6.11. začínala dalším blokem přednášek. Následně odborné poroty hodnotily a porovnávaly přednášející, z nichž vybraly v každé kategorii 3 nejlepší. Vyhlášení probíhalo ve velké geologické posluchárně. 

Michal Bouda s prezentací své práce "Nové diatomové analýzy jihočeského kenozoika" získal  ve své kategorii 1. místo  a pár hodnotných cen. (Kromě toho také hodně hodnotných zkušeností  i nových známých.)
Michalova chvilka slávy: 20:38 - 46:38
Text a foto: ŠOT a M. Bouda (oktáva)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout