Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Historie

Zemřel Miloš Velemínský

V sobotu 16. března 2024 zemřel prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr. h. c., jeden z našich nejvýznamnějších absolventů (mat. ročník 1954). Když u nás v září roku 2014 zahajoval jako čestný host nový školní rok, pronesl inspirativní proslov, který je stále aktuální a stojí za připomenutí. Naše gymnázium se bude vždycky hrdě hlásit k jeho odkazu - čest jeho památce, upřímnou soustrast rodině a všem blízkým.

Jak šel čas našeho gymnázia - od roku 1868 až do současnosti.

Magie starého nábytku

Vestibul školy zdobí od ledna 2020 působivá informační tabule. Ještě před dvěma lety byla jen nevyužitým kusem starého nábytku uskladněným na půdě. Nebyla jediná.

Virtuální prohlídka 2017

Projděte se gymnáziem tak, jak vypadalo v roce 2017.

Pamětní deska

Ve vestibulu školy došlo k jedné nepatrné, ale významné změně.

Památka obětem ŠOA

Ve vestibulu naší školy byla v úterý 30. ledna 2018 odhalena pamětní deska pětici židovských studentů, kteří za Protektorátu nepřežili vražednou mašinérii šoa.