Výsledky studentských voleb do Evropského parlamentu

Výsledky studentských voleb do Evropského parlamentu 2024

Ve dnech 20. a 21. května se na středních školách ČR konaly pod hlavičkou JSNS studentské volby do Evropského parlamentu. Jelikož v tyto dny měli naši studenti z důvodu probíhajících maturitních zkoušek ředitelské volno, uskutečnila se simulace voleb o týden dříve - 14. května v aule školy (každou přestávku od 7.40 do 13.40). Volit mohli žáci starší 15 let. Potřebné informace byly s předstihem uvedeny na nástěnkách a na webových stránkách školy.

Z celkového počtu 177 oprávněných voličů využilo této příležitosti 71 studentů (40,11 %). Nejvyšší počet voličů byl z 2. roč. (28), následovala kvinta (20) a septima (11). Na opačném konci seznamu voličů skončili žáci 3. roč. s nulovou účastí. Nejvíce hlasů na naší škole obdržela Česká pirátská strana (13) společně s SPOLU (13), na druhém místě skončila PŘÍSAHA a MOTORISTÉ (11), na třetí pozici Starostové a osobnosti pro Evropu (6).

Všem voličům děkujeme za účast!

Celkové výsledky studentských voleb najdete na:

www.jsns.cz/studentske-volby-vysledky

Text a foto: Zdeněk Kučera