Literární exkurze pro septimu a 3. ročník

Ve středu 19. 6. 2024 se dvě třídy, septima a třetí ročník, vydají vlakem se svými učiteli českého jazyka do hlavního města, kde je čeká pestrý kulturní program.

Přesně v pravé poledne zhlédnou na půdě Werichovy vily divadelní představení Reynek - Renaud ze života básníka Bohuslava Reynka a básnířky Suzanne Renaud. Režisér Martin Dvořák spolupracoval na hře s naší bývalou studentkou Klárou Lidinskou, která se také podílela na choreografii. Ve hře účinkují: Klára Trojanová, Martin Dvořák  a Adam Panáček. Odpoledne čeká na studenty komentovaná prohlídka vily. Ve stálé expozici se studenti přenesou do života a doby oblíbeného herce v duchu hesla: Jak to bylo u Werichů! Žáci si ještě připomenou tvorbu Vladimíra Holana a dalších významných osobností spojených s tímto kultovním místem na Kampě.

Návrat do Třeboně je naplánován na 18. hodinu.

Text: Mgr. Jana Havlová, 4. 6. 2024