Beseda s ministrem Lipavským v Černínském paláci

Dne 15. 6. 2024 se konal den otevřených dveří v Černínském paláci. Díky výhře v kvízu měla naše žákyně prvního ročníku Tereza Kotrčová tu čest setkat se s panem ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským. Společně s dalšími výherci z různých škol mohli s panem  ministrem diskutovat o současné politické situaci a přímo se tak zapojit do politického dění naší republiky. Po besedě s ním byla součástí programu také prohlídka Černínského paláce, který je sídlem Ministerstva zahraničí. Studenti měli dále možnost podívat se do jednotlivých sálů, ve kterých probíhají důležitá mezinárodní jednání v rámci ministerstva. Zajímavostí dne byla návštěva bytu Jana Masaryka. Po ukončení prohlídky Černínského paláce následovala návštěva zahradního prostoru paláce.

Monika Lexová

foto Tereza Kotrčová