Anglický den pro 7.8. a 3.4

Dne 20.6. a 21.6. proběhly anglické dny pro septimu a třeťák. Tématem byla již tradičně šifrovací hra, kde si studenti vyzkoušeli, jakou mají slovní zásoby, znalosti anglických reálií i obecné znalosti. Hra probíhala ve škole a v jejím okolí, součástí byla i anglická komunikace po telefonu, či malý rozhovor. První týmy z obou tříd dokázaly celou trasu projí za rekordní čas 60 minut. Děkujeme všem zúčastněným za skvělé nasazení a šíření dobré nálady. Velké poděkování patří i Katce Doležalové, jakožto příteli na telefonu a Heleně Gráfové, která se studenty vedla rozhovory.  Těšíme se na další ročník!
Šifrovací hra byla letos inspirací i pro žáky partnerských základních škol - jejich učitelé ji využili jako inspiraci pro náplň hodin anglického jazyka.

Text a foto: J. Oušková, 25. 6. 2024