Třídní výlet 2. ročníku

Ke konci školního roku každý žák ve třídě přemýšlí, kde by se ten letošní třídní výlet mohl uskutečnit. Zaznívají různé návrhy, od těch realizovatelných až k naprosto utopickým. Nakonec většina návrhů není osazenstvem třídy schválena a hledá se dál. Nastává dilema „kam tedy“? Nám se ale podařilo řešení najít. A také jsme si jej hezky nazvali – Okolo Třeboně na dračí lodi. V úterý 25. června jsme strávili klidný a příjemný den ve sportovním areálu Doubí na břehu Opatovického rybníka. S expertem a instruktorem na dračí lodě panem Stanislavem Maškem jsme nejdříve absolvovali krátké školení a poučení, jak s lodí manipulovat, jak se na ní bezpečně chovat a pak už jen následovaly jednotlivé jízdy po hladině rybníka. Tempo udávala zdatná bubenice Mirka a za hlasitého povzbuzování a povelů donutila posádku k maximálnímu výkonu. Plavba na lodi byla následně doplněna besedou s panem Maškem, který studentům vyprávěl o svých cestách po světě, od himalájského dobrodružství až k přechodu Grónska. K příjemné atmosféře a hezky prožitého dne nepřispělo jenom prostředí areálu, ale hlavně sami studenti, kteří si se svým třídním a paní Janou Havlovou celý den náležitě užili. Výlet se nám prostě vydařil!

Text: Zdeněk Kučera

Foto: Jana Havlová