Francouzský institut, Goethe- Institut, Institut Cervantes

Žáci 2. ročníku navštívili v Praze v úterý 8. října kulturní centra Francie, Německa a Španělska, jejichž posláním je prezentace a rozšiřování kultury těchto zemí i výuka jednotlivých jazyků. Ve Francouzském institutu ve Špěpánské ulici, kde se pořádají kulturní akce v kontextu česko- francouzské spolupráce, si žáci prohlédli mediatéku a navštívili výstavu Svět bez konce, zaměřenou na otázky životního prostředí, zejména na snižování emisí uhlíku. Měli možnost se zapojit do interaktivní hry na toto téma. V Institutu Cervantes, nejvýznamnější světové instituci zabývající se výukou španělštiny, si mohli prohlédnout výstavu Designérky.( Re)definujeme svět, která zprostředkovává  práci 12 současných designérek, v rámci přehlídky DESIGNBLOK. V Goethe - Institutu, který sídlí na Masarykově nábřeží v secesní budově z roku 1905, si žáci prohlédli knihovnu a výstavu Kafka v kostce.

Všechny tyto instituce podporují vzdělávání a společenskou diskuzi v mezinárodním kontextu, poskytují prostor pro vzájemný dialog. Dodržují zásady otevřenosti a rozmanitosti našeho světa.

text a foto: Hana Bušková, 13.10.2024